Измерение артериального давления дома  Для того щоб виміряти тиск в домашніх умовах, потрібно анероїдний або цифровий тонометр. Для домашнього вимірювання артеріального тиску ми рекомендуємо використовувати напівавтоматичний тонометр з манжетою на плече. Це оптимальний варіант за ціною-якістю.

       
  Пристрій анероидного тонометра передбачає манжету на плече, грушу для нагнітання повітря і манометр, за яким відслідковуються показання приладу. Манжету тонометра необхідно закріплювати на плечі з допомогою липучки або металевої скоби, якою зазвичай оснащуються манжети для полегшення самостійного надягання. Головна перевага анероидного тонометра полягає в тому, що його можна легко переносити з одного місця на інше. Крім того, пристрій анероидного тонометра передбачає вбудований стетоскоп, тому купувати додатковий стетоскоп немає необхідності. Анероїдний тонометр коштує набагато дешевше, ніж цифровий.
       
  Втім, у анероидного тонометра є й кілька істотних недоліків. Перш за все, такий тонометр - досить складний і крихкий прилад, який легко пошкодити і в результаті точність вимірювань значно знижується. Що ще більш важливо, анероїдних тонометром не зможуть користуватися люди з порушенням слуху, оскільки такий тонометр припускає використання стетоскопа для прослуховування шумів в серці.
       
  Залежно від пристрою цифрового тонометра процес нарощування і випуску повітря з манжети може бути як автоматичним, так і ручним. Показники кров'яного тиску виводяться на невеликий дисплей тонометра. Цифрові тонометри, за великим рахунком, куди більш популярні, ніж анероїдні - такими пристроями легше користуватися і легше визначати показники тиску, які просто виводяться на дисплей.
           
  Головний недолік цифрових тонометрів полягає в тому, що точність вимірювань може змінюватися в залежності від рухів тіла або внаслідок нерівномірного ритму роботи серця. Крім того, для цифрового тонометра потрібні батарейки. Нарешті, такі тонометри набагато дорожче, ніж анероїдні тонометри.

Запобіжні заходи при вимірюванні тиску в домашніх умовах

  • Рекомендується за 5 хвилин до вимірювання тиску відпочити.
  • При вимірюванні
  • Перш, ніж вимірювати тиск, рекомендується спорожнити сечовий міхур.
  • тиску необхідно прийняти зручну позу - ноги і щиколотки не повинні бути схрещеними, спина
  • Щонайменше за півгодини до вимірювання тиску не можна вживати кофеїн, тютюн, алкоголь.
  • повинна спиратися на спинку стільця або крісла.
  • Манжету тонометра необхідно ретельно закріпити на голій шкірі руки - якщо манжета закріплена неправильно, вимірювання не будуть точними.
  • Нижній край манжети повинен розташовуватися приблизно на 3-4 сантиметри вище ліктя.