П'ять простих способів позбутися болю в очах при роботі з комп'ютером

    Ми все більше часу проводимо за моніторами комп'ютерів. І не тільки в офісі, але і вдома. Але все ж основне навантаження на очі лягає саме в офісі, в робочий час. І багатьом знайомі почервоніння очей, набряклість повік, відчуття піску в очах, відчутне погіршення зору до вечора.

   Офтальмологи називають це астенопії, в народі - "втома очей". А також "комп'ютерним синдромом" і синдромом сухого ока. Але як би не називали цю проблему, якщо не спробувати її вирішити або хоча б пом'якшити чинники, що збільшують її, то рано чи пізно все це може призвести до погіршення зору.

Як боротися з неприємностями

1. Найпростіше вирішити проблему з вікнами - повернути монітор перпендикулярно до них або навскоси. І повісити жалюзі, які будуть захищати очі і монітор від яскравого світла.

2. Якщо потрібних кольорів (сірого, блакитного, зеленого, ніжно-жовтого) немає в інтер'єрі, зробіть на моніторі правильну заставку. Час від часу згортаючи роботу, відпочивайте, дивлячись, наприклад, на зелене поле з жовтими квітами. Це заспокоює очі. Поставте на стіл квітку і час від часу переводите на нього погляд. Це допоможе зняти напругу, а зелений колір заспокоїть.

3. Налаштуйте монітор правильно, щоб була комфортна яскравість, зображення не рябіло і не моргало, частота кадрової розгортки (картинка екрану складається з точок, які постійно оновлюються) не зашкалюють. Завжди додавайте розмір шрифту, збільшуйте картинку, якщо хочете її розглянути.

4. Правильна висота монітора - коли очі дивляться прямо в центр, при цьому спина пряма, плечі розправлені. Відстань до монітора - 50-70 см, приблизно довжина руки. Відрегулюйте висоту стільця, щоб було комфортно для зору.

5. Подбайте про зволоження очей: купіть спеціальний зволожувач повітря, частіше освіжайте особа, зрошуючи його термальною водою. А також вранці і ввечері проводите легкий масаж повік з блефарогелей 1, який можна купити в аптеках. Завдяки гіалуронової кислоти, що входить до його складу, зволожується не тільки шкіра повік, але й кон'юнктивальне порожнину, рогівка ока. А екстракт алое вера м'яко знімає запалення, володіє антибактеріальними властивостями. Якщо проводити масаж вранці і ввечері, слізна плівка буде стабільною і сухість очей вам загрожувати не буде.

ДО РЕЧІ

Більше пийте і їжте буряк

Щоб підтримувати потрібну зволоженість шкіри і слизових оболонок, пийте побільше води. Дієтологи рекомендують до двох літрів чистої води в день. За принаймні - не менше літра.

Час від часу їжте салат з буряка, в якій багато цинку, необхідного очам. А також морквяний салат з маслом, щоб підживити очі ретинолом (вітаміном А).