Измерение артериального давления  Синдром підвищеного кров'яного тиску, або гіпертонія, отримав неофіційну назву «безмовний убивця». Від підвищеного тиску сьогодні страждає більше 20% людей, а такі наслідки підвищеного тиску, як інфаркт та інсульт - головна причина смертності в сучасному світі.

  Людям, страждаючим від підвищеного кров'яного тиску, необхідні регулярні перевірки тиску в домашніх умовах - на додаток до обстежень, що проводяться лікарем.

Що може вплинути на наш тиск?

  • Перш за все, наші емоції. Напевно, багато хто з нас помічали, що варто тільки похвилюватися, пережити стреси, як тиск підскакує.
  • Брак повноцінного відпочинку.
  • Куріння. зловживання алкоголем
  • Зайва вага. Доведено, що зниження маси на 5 кг знижує цифри артеріального тиску на 5-10 мм рт.ст.
  • Надлишок солі в раціоні
  • Малорухливий спосіб життя, Особливо корисні при тиску підвищеному швидка ходьба, плавання, ходьба на лижах, велопрогулянки.
  • Фізіологічні причини. Дуже часто у жінок в період клімаксу тиск підвищується.
  • Відсутність радості життя, апатія і прагнення скрізь знайти негатив.

  Підвищення тиску на кожні 10 мм рт.ст. збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 30%. У людей з підвищеним тиском в 7 разів частіше розвиваються порушення мозкового кровообігу (інсульти), в 4 рази частіше - ішемічна хвороба серця, в 2 рази частіше - ураження судин ног.Іменно з вимірювання артеріального тиску необхідно починати пошук причини таких частих проявів дискомфорту, як головний біль, слабкість, запаморочення. У багатьох випадках за тиском необхідний постійний контроль, по кілька разів на день.По статистикою найбільша кількість мозкових інсультів та інфарктів міокарда, багато з яких закінчуються летальним результатом, відбувається з 6.00 до 10.00 утра.На проведення ранкових вимірювань слід звернути особливу увагу, так як отримані вранці значення артеріального тиску надають неоціненну допомогу в постановці діагнозу та вироблення правильної тактики лікування. Крім того, нерідко дані ранкових вимірів можна зіставити з величиною артеріального тиску вночі, яка має надзвичайно важливе діагностичне значення. Регулярно перевіряйте рівень артеріального тиску в ранкові години!

Категорія артеріального тиску * Систолічний (верхнє) артеріальний тиск мм рт.ст. Діастолічний (нижній) артеріальний тиск мм рт.ст.
Норма    
Оптимальное** Менее 120 Менее 80
Нормальное Менее 130 Менее 85
Повышенное нормальное 130 - 139 85 - 89
Гипертония    
1 степень (мягкая) 140 - 159 90 - 99
пограничная 140 - 149 90 - 94
2 степень (умеренная) 160 - 179 100 - 109
3 степень (тяжелая) Более 180 Более 110
Изолированная систолическая гипертония Более 140 Менее 90
пограничная 140 - 149 Менее 90

* Якщо систолічний та діастолічний артеріальний тиск пацієнта виявляється в різних категоріях, вибирається вища категорія ** "Оптимальне" по відношенню до ризику розвитку серцево-судинних ускладнень і смертності

Гіпертонічний криз

  Під гіпертонічним кризом розуміють раптове різке підвищення (на 50% і більше) систолічного і діастолічного артеріального тиску. Цей стан не тільки викликає появу таких важких станів як головний біль, блювота, нудота, порушення зору, але й загрожує небезпечними ускладненнями (інсульт, інфаркт міокарда, набряк легенів). Раптові перепади тиску призводять до порушення життєво-важливих органів і викликають їх пошкодження частіше, ніж постійно високий тиск. Особливо слід звернути увагу на кризи, які є прояви не гіпертонічної хвороби, а неврозу або вегетосудинної дистонії за гіпертонічним типом. Вони можуть проявлятися навіть у молодих людей.Прі сучасному розмаїтті гіпотензивних препаратів практично будь криз може бути куповані, проте не слід забувати про його ймовірні наслідки і небезпечних ускладненнях. Тому одним з найважливіших завдань лікування є профілактика та недопущення гіпертонічних крізов.Регулярное лікування і постійний контроль рівня артеріального тиску ефективно запобігають розвиток гіпертонічних кризів!

Атеросклероз

  Атеросклероз - це поширене хронічне захворювання, що характеризується погіршенням структури стінок артерій і утворенням фіброзних бляшок, звужуючих просвіт і порушують фізіологічні функції уражених артерій, що призводить до розладів і порушення кровообігу. До атеросклерозу призводить порушення ліпідного обміну, при якому в крові підвищується вміст холестерину і тригліцеридів. Надлишки холестерину відкладаються на стінках судин і утворюють бляшки, які закупорюють просвіт судин. Підвищений тиск і атеросклероз нерозривно пов'язані. Атеросклероз підвищує артеріальний тиск, а воно у свою чергу прискорює його развітіе.Повишеніе рівня холестерину і тригліцеридів не можна відчути, його можна виміряти тільки при дослідженні крові. Нормальними показниками вважаються: загальний холестерин - менш 5.0 ммоль, тригліцериди - менш 1.3 мг / мл. При зниженні рівня загального холестерину знижується ризик небезпечних захворювань серця і судин. Регулярно контролюйте рівень холестерину в крові і досягайте його зниження!